R-C MODEL UÇAK F-F TÜRKİYE ŞAMPİYONASI HAZIRLIK EĞİTİMİ

Eğitim Hakkında

Model uçak ve radyo kontrollü model uçak malzemeleri ve ekipmanlarını ayrıca kumandalarını teknik bilgilerine sahip olunması radyo kontrollü model uçak uçurma yetkinliğine sahip olunması yarışma şart ve gerekliliklerinin tanıtılmasını ve Türkiye Milli Model Uçak Serbest Uçuş Şampiyonası’na yarışmacı olarak hazırlanmasını amaçlar.

 

Eğitmen Hakkında

11 Temmuz 1974 Ankara doğumluyum. Halen Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyal Bilimler bölümünde eğitimime devam etmekteyim. 01 Şubat 2001 tarihinde Türk Hava Kurumu’nda göreve başladım. Model Uçak Serbest Model Başlangıç sertifikası, Model Uçak Serbest Model Tekâmül sertifikası, Model Uçak Serbest Model İleri Başlangıç sertifikası, Model Uçak Serbest Model İleri Tekâmül sertifikası, Model Uçak Serbest Model Uçuş Yetkilendirme Başlangıç sertifikası, Model Uçak Serbest Model Uçuş Tekâmül sertifikası, Rehber Öğretmen Serbest Model Eğitim Öğretmeni sertifikası, Radyo Kontrollü Model Uçak İmalat Başlangıç sertifikası, Radyo Kontrollü Model Uçak Uçuş Başlangıç sertifikası, Radyo Kontrollü Model Uçak Uçuş Tekâmül sertifikası, Radyo Kontrollü Model Uçak Rehber Öğretmen Uçuş sertifikası, Model Roket Başlangıç Uçuş sertifikası, FAI (Uluslararası Havacılık Federasyonu) Model Uçak Sportif Lisansı belgesi ve son olarak Milli Eğitim Bakanlığının Usta Öğretici Oryantasyon Kursu Öğretmenlik ve Eğitim sertifikalarına sahibim. 2004 yılından beri Model Uçak branşında ulusal şampiyonalara katılım sağlamaktayım. Halen görevime Türk Hava Kurumu Bursa Şube Başkanlığında Model Uçak Öğretmeni olarak devam etmekteyim.

 

Eğitim Süresi

17-30 Ağustos (14 gün) 70 Saat

 

İstenen Yetenek ve Uzmanlıklar

  • Türkiye genelinde düzenlenen R/C Model Uçak F/F Şampiyonası için 18 yaş altı ve 18 yaş üstü yarışma kategorisi mevcuttur.
  • Yarışmalara en az 3 takıma eğitim verilir.

 

Eğitim İçeriği

 

Eğitim Kazanımları

  • Kurs bitiminde başarılı olan kursiyer THK tarafından lisanslandırılacaktır.

Related Projects